Prachtige foto van Hendrik Kerstens. Deze fotograaf portretteert zijn dochter telkens vanuit een andere invalshoek. Het werk is in de rechter benedenhoek gesigneerd met het monogram HK in relief.
Lijsten: Beschadigingen aan lijsten worden niet beschreven. Indien een werk achter glas is ingelijst en het glas is kapot, zal dit wel vermeld worden
Het oeuvre van Hendrik Kerstens (1956) bestaat uit een opeenvolgende reeks portretten van zijn dochter, telkens met een andere invalshoek, betekenis of doel. Op het halfrond van de radicaal realistische schilderijen van de Nederlandse Gouden Eeuw verkent Kerstens de foto als een oppervlak, een platform om hedendaagse alledaagse objecten en de betekenis ervan in de historische traditie te bestuderen. Met zijn typische selectie voor nuchtere vormen van hoofddeksels, van een servet, een natte handdoek, kanten bolletjes tot gevouwen aluminiumfolie, herinnert hij zich hoe het dagelijks leven altijd een integraal onderwerp van de kunst is geweest, zowel in de 17e als in de 19e eeuw. 21e eeuw. Haar stralende huid en karakteristieke Hollandse trekken worden gemodelleerd door licht dat door een raam buiten het beeldframe valt.